با این که چندین دهه از اختراع اولین اجاق‌های مایکروویو می‌گذرد، اما همچنان مسئله‌ی تاثیر اين‌ها بر سلامتی انسان‌ها از مباحث داغ روز هست. با این حال بیشتر مواردی که درون رابطه با مضرات مایکروویو مطرح می‌شود، صرفا به خاطر ناآگاهی از نحوه‌ی عملکرد این دستگاه‌ها هست. برای درک بهتر این مسئله با ما همراه شوید.

بد نیست بدانید که اجاق‌های مایکروویو بنابراين از جنگ جهانی دوم ساخته شد و حدودا ۷۵ سال از تولید اولین نمونه‌های این دستگاه می‌گذرد. اما همچنان درون رابطه با دسترس از این دستگاه‌ها شک و تردید‌هایی به خصوص درون کشوری همانند ایران وجود دارد. دلیل این مسئله را هم همانند همیشه می‌توانیم درون عدم اطلاع‌رسانی کافی درون این زمینه بدانیم که خود منجر به این می‌شود که اگر دستگاهی به خودی خود ضرری هم نداشته باشد، به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی آسیب‌هایی را به کسانی که از اين دسترس می‌کنند وارد کند. اما یک اجاق مایکروویو چگونه کار می‌کند؟
 

ساز و کار اجاق‌های مایکروویو

بزرگ‌ترین جنجالی که درون رابطه با اجاق‌های مایکروویو وجود دارد، درون رابطه با امواجی هست که درون اين‌ها مورد دسترس قرار می‌گیرد. برخلاف ادعای بسیاری از سایت‌ها که به غلط امواج مایکروویو را امواجی با انرژی بسیار بالا معرفی می‌کنند، باید بیان کنیم جایگاه امواج مایکروویو از لحاظ سطح انرژی درون میان امواج فروسروخ و امواج رادیویی هست. امواج رادیویی امروزه درون تمامی فضای اطراف ما وجود دارد و گوشی‌های همراه یکی از رایج‌ترین دستگاه‌هایی هست که از این طول موج دسترس می‌کند. درون رابطه با امواج فروسرخ هم باید بگوییم که گرمایی که شما از نور خورشید دریافت می‌کنید به خاطر وجود همین امواج فروسرخ هست. بنابراین این تئوری که امواج مایکروویو از انرژی بالایی برخوردار هستند، مسئله‌ی غلطی هست. اما چرا باز هم باید درون دسترس از اجاق‌های مایکروویو بسیار مراقب باشیم؟

 

جایگاه امواج مایکروویو

درون این اجاق‌ها اين دسته‌ای از امواج مایکروویو گزينش می‌شود که بتواند روی آبی که درون غذا‌ها وجود دارد تاثیر گذاشته و با گرم کردن آب درون اين‌ها، از درون غذا را بپزند. به خاطر همین ویژگی وقتی غذایی را درون یک ظرف چینی درون این اجاق‌ها گرم‌کرده و یا می‌پزیم، با این که غذا به شدت حرارت دارد ولی ظرف همچنان حرارتی ندارد. دلیل این مسئله این هست که ظروف چینی هیچ آبی درون ساختمان خود ندارد و برای همین امواج مایکروویو به هیچ وجه جذب اين‌ها نمی‌شوند.
به خاطر همین طرز کار تقریبا هر موجود زنده‌ای که با امواج مایکروویو سر و کار دارد باید مراقب خود باشد چرا که بدن موجودات زنده از مقدار زیادی آب تشکیل شده هست. این که گفته می‌شود از بسته بودن درب اجاق مطمئن شوید به خاطر همین مسئله هست نه به خاطر مضرات مایکروویو.
 

مضرات مایکروویو چیست؟ 

ضررهای مایکروویو همانند مثال اشاره شده بیشتر به نحوه‌ی دسترس از اين مرتبط هست و هنوز دلیل قانع‌کننده‌ای برای مضر بودن زاتی اين برای انسان‌ها و حتی غذاها وجود ندارد. اگر انسانی به دلیل بی‌احتیاطی و یا خراب بودن اجاق درون معرض امواج دستگاه قرار گرفته و زمان زمان این مسئله طولانی باشد، صرفا دچار سوختی درون ناحیه تماس خواهد بود. مثل این می‌ماند بخشی از بدن انسان واقعا پخته شود! درون غیر این‌ صورت این امواج ضرر دیگری برای انسان ندارد.

 

مضرات مایکروویو

اما از جهت پخت غذا دقت به چند مورد اهمیت دارد:

  • مورد اول و مهم‌ترین اين دسترس از ظرف مناسب هست. اگر شما از ظرف نامناسب دسترس کنید ممکن هست مواد سمی از ظرف به غذا منتقل شود که ولي چنین چیزی درون تمامي‌ی روش‌های پخت وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید با دقت به دفترچه‌ی راهنمای چنین اجاق‌هایی از ظروفی که می‌توانید درون اين‌ها دسترس کنید اطلاع پیدا کنید. به عنوان مثال دسترس از ظروف شیشه‌ای نشکن و همچنین ظروف چینی درون این اجاق‌ها منعی ندارد.
  • همان گونه که درون دفترچه‌های راهنما هم اشاره شده، دسترس از ظروف فلزی درون این اجاق‌ها ممنوع هست. درون یک توضیح ساده امواج مایکروویو به دلیل پدیده‌ی القای مغناطیسی منجر به گرم‌شدن بیش از حد این ظروف می‌شوند که اگر این مسئله از حدی فراتر رود می‌تواند منجر به آتش گرفتن ظرف فلزی شما بشود!
  • نکته‌ی بعدی دقت به تمیزی مدام اجاق هست. به دلیل این که غذا درون چنین اجاق‌هایی درون یک فضای بسته آماده می‌شود، بنابراین دستگاه به شدت درون معرض کثیف شدن هست. اگر شما به طور پیوسته اجاق خود را تمیز نکنید، نه تنها عملکرد اين دچار مشکل خواهد شد بلکه تجمع غذاهای باقیمانده هم می‌تواند سلامتی غذاهای بعدی را تهدید کند.

بیشتر بدانید:  ۹ چیزی که به هیچ وجه نباید درون مایکروویو قرار بدهید!


آیا غذاهای پخته شده سالم هستند؟

همان گونه که توضیح دادیم، روش پخت غذا درون چنین اجاق‌هایی با گرم‌کردن آب درونی غذاها صورت می‌گیرد. سوالی که درون اینجا مطرح می‌شود این هست که آیا این مسئله روی سالم ماندن غذا تاثیر گذار هست؟ درون یک کلام خیر، چرا که پختن یک غذا با دسترس از آب گرم‌شده مشکلی ندارد. ولي سوالی که درون این جا مطرح می‌شود این هست که آیا همان آبی که درون موردش صحبت می‌کنیم خودش برای سلامتی ما مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ و امواج ساختار این آب را تغییر نمی‌دهد؟

 

نحوه‌ی پخت غذا درون اجاق مایکروویو
همان گونه که اشاره کردیم امواج مایکروویو انرژی بالایی ندارند و صرفا به خاطر وجود یکسری قوانین علمی می‌توانند روی مولکول‌های آب درون غذاها تاثیر بگذارند. درون دنیای ما تنها امواج پرقدرتی همانند امواج فرابنفش، ایکس و یا گاما قدرت تغییر ساختار مواد را دارند و درون دیگر موارد به دلیل قدرت پایین امواج چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. برای همین تا زمانی که درون این اجاق‌ها صرفا از امواج مایکروویو دسترس می‌شود، تغییری درون ساختار غذاها بوجود نمی‌آید.
اما از مسئله مضرات مایکروویو هم بگذریم، عده‌ای غذاها پخته شده با این اجاق‌ها را بی‌خاصیت می‌دانند. بر پايه بررسی‌هایی که درون این رابطه صورت گرفته و به دلیل این که غذا درون چنین اجاق‌هایی با سرعت بیشتری پخته می‌شوند، مواد مفید درون غذاها به مقداری کم‌تری توسط حرارت آسیب می‌بینند و برای همین می‌توانیم ادعا کنیم که نه تنها غذاهای پخته شده با این اجاق‌ها بی‌خاصیت نیستند، بلکه درون مواردی از ارزش غذایی بالاتری هم برخوردارند. به عنوان نمونه شما می‌توانید بخشی از این موارد را درون مقاله‌ی Is Microwave Rediation Harmful و ارجاعات اين مشاهده کنید.

 

اجاق‌های مایکروویو - مضرات مایکروویو
درون آخر باید بیان کنیم که چگونگی دسترس از هر وسیله‌ای می‌تواند روی مفید یا مضر بودن اين تاثیرگذار باشد. به همین خاطر همیشه سعی کنید به دفترچه‌های راهنمای همراه وسایل دقت کرده و از نکات ذکر شده درون اين‌ها پیروی کنید.

 
گروه تکنولوژی گلچین سانگ

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما