کلاه گیس از الیاف مو درون دو نوع طبیعی و مصنوعی تهیه می‌شود و درون میان خانم‌ها رایج تر هست. از جمله مزایای دسترس از کلاه گیس می‌توان به قیمت ارزان نسبت به روش‌های ترمیمی مو اشاره کرد. حساسیت‌های پوستی، قارچ‌ها و تجمع میکروب‌ها نیز از معایب دسترس از کلاه گیس‌های زنانه بشمار می‌آیند.

دسترس از کلاه گیس درون میان خانم‌ها رواج بیشتری دارد و درون موارد متعددی می‌تواند دسترس شود. برخی افراد به دلیل طاسی سر تحت تاثیر پرتو درمانی یا شیمی درمانی از موی مصنوعی دسترس می‌کنند و برخی به دلیل طاسی‌های موروثی و یا کم‌پشتی موهایشان ترجیح می‌دهند با دسترس از این الیاف مصنوعی جلوه خاصی به زیبایی ظاهری خود ببخشند. دسترس از کلاه گیس مزایا و معایب خاص خود را دارد و لازم هست درون این زمینه برخی نکات را مد نظر داشته باشید.
کلاه گیس زنانه - کلاه گیس بافت - تصوير کلاه گیس

 

کلاه‌گیس، گیسوی مصنوعی هست که اغلب از مو ساخته می‌شود و مردان و زنان کم‌مو یا بی‌مو اين را مانند کلاه بر روی سر قرار می‌دهند. کلاه گیس ممکن هست به صورت کامل بوده و روی سر قرار گیرد و یا اینکه تارهای مو بصورت تک به تک و یا دسته‌ای به روش‌های گوناگون مانند چسب، کلیپس، مواد اتصال‌دهنده، بافتن و غیره به موهای قبلی فرد و یا پوست سر متصل گردند.

به نظر متخصصان دسترس از کلاه گیس فقط درون مواردی جایز هست که طاسی فرد بسیار شدید و وسیع و بانک موهای پشت سر وی هم ضعیف و اندک باشد، یعنی امکان انجام عمل کاشت مو به صورت طبیعی وجود نداشته باشد. درون این موارد اگر شخص با طاسی سرش به هر دلیل مشکل داشته و تمایل به مودار شدن داشته باشد کلاه گیس گزينش خوبی بوده و دسترس از اين توصیه می‌گردد.

انواع کلاه گیس

کلاه گیس‌ها دو نوع هستند. یا از الیاف مصنوعی درست می‌شوند یا از موهای طبیعی انسان. نمونه‌ای که درون اين‌ها از موهای مصنوعی دسترس می‌شود، سبک‌تر و بهداشتی‌تر از اين‌هایی هستند که با موی طبیعی ساخته شده‌اند اما چون از نظر ظاهری مصنوعی به نظر می‌رسند، افراد به طور معمول تمایلی به دسترس از اين‌ها ندارند. دقت داشته باشید که اگر کلاه گیس با موی طبیعی انسان درست شده باشد، دقیقا مانند موی طبیعی انسان، کم کم آلودگی محیط بر اين اثر می‌گذارد و ممکن هست میکروب و قارچ به اين نفوذ کند و سلامت پوست را درون معرض خطر قرار دهد بنابراین باید همانند حفظ بهداشت موهای طبیعی به اين‌ها دقت داشت. از این رو شامپو زدن و شستشوی مداوم اين‌ها به خصوص درون فصل گرما که تعریق و امکان بروز آلودگی‌ها بیشتر هست، ضروری هست.

روشی جایگزین برای موی مصنوعی

افرادی که تمایلی به دسترس از کلاه گیس با الیاف مصنوعی ندارند می‌توانند از روش‌های دیگری مثل ترمیم مو بهره ببرند. درون این روش موهای طبیعی انسانی روی پوست سر یا تارهای موی خود فرد با گره زدن ثابت می‌شود یا الیافی مثل تور را روی سر می‌چسبانند و موها را به اين گره می‌زنند.

 

مزیت ترمیم مو این هست که درون شرایطی مثل باد، طوفان و درون استخر و هنگام ورزش، فرد دیگر نگران جدا شدن موها از سرش نخواهد بود ولی این روش اشکالاتی هم دارد. از آنجا که موهای گره زده شده رشدی ندارند ولی موهای خود فرد رشد می‌کنند، بعد از مدتی موها ظاهر نامناسب و نامرتبی پیدا خواهند کرد و لازم هست به فردی که موها را ترمیم کرده، مراجعه شود تا اين‌ها را مرتب کند.

 

یکی از اشکالات دیگر این روش این هست که اگر موهای اضافی به موهای خود فرد وصل شده باشد، تار مو به علت وزن اضافی‌ که به اين تحمیل شده، دچار کشیدگی می‌شود و امکان دارد سبب آسیب به ریشه و کم‌پشتی دائمی موها شود. اینکه برای هر شخص چه روشی مناسب هست، به سلیقه و شرایط زندگی او بستگی دارد.

مزایا و معایب دسترس از کلاه گیس

برای مزایایی که این الیاف مو می‌تواند داشته باشد موراد زیر ذکر می‌گردد:

  • برگشت‌پذیری سریع بودن درون صورت نارضایتی فرد
  • افزایش اعتماد به نفس
  • نگهداری و شستشوی آسان
  • قیمت نسبتا ارزان‌ نسبت به کاشت مو و روش‌های ترمیمی دیگر


از آنجایی که هر روشی اعم از دسترس از موی مصنوعی و یا کاشت مو می‌تواند معایبی هم به همراه داشته باشد درباره دسترس ار کلاه گیس هم می‌توان معایب زیر را برشمرد:

  • غیر طبیعی بودن (درون صورت دسترس از الیاف مصنوعی درون ساخت اين) نسبت به موی طبیعی
  • نگرانی و ترس بابت جدا شدن از سر
  • حساسیت پوست سر به چسب‌های نگهدارنده (اگر بهداشت این الیاف درست مانند موی طبیعی حفظ شود، به طور معمول مشکلی ایجاد نمی‌شود ولی برخی از اين‌ها با چسب به سر وصل می‌شوند و امکان دارد این چسب سبب بروز حساسیت پوستی، قرمزی و خارش شود)
  • احساس سنگینی روی سر
  • امکان بروز بیماری‌ها (بعضی میکروب‌ها مثل میکروب سل و برخی قارچ‌ها ممکن هست روی کلاه گیس‌هایی که درون شرایط غیربهداشتی تهیه می‌شوند، وجود داشته باشد و امکان اینکه این آلودگی‌ها به بدن مصرف کننده منتقل شود وجود دارد.
کلاه گیس طبیعی زنانه - کلاه گیس زنانه - تصوير کلاه گیس

اگر بهداشت موهایی که درون آرایشگاه‌ها برای اکستنشن دسترس می‌شود رعایت نشده باشد، امکان انتقال بیماری‌های پوستی و حتی شپش از اين‌ها وجود دارد. بنابراین بهتر هست درون گزينش موی مصنوعی و حتی آرایشگاهی که برای اکستنشن مو به اين مراجعه می‌شود، دقت بیشتری داشت.

گروه آرایش و زیبایی گلچین سانگ

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما