محمدباقر قالیباف ساعاتی پیش درون همایش فرماندهان دوران دفاع مقدس استان‌های مازندران، گیلان و گلستان اظهار داشت: مازندران استان محبان اهل بیت (ع) بوده و از جنبه ظرفیت‌های مادی و طبیعی خوبی برخوردار از مواهب طبیعت هست.

وی افزود: خطه شمال و نمادی از امامزادگان و متعلق به اهل بیت هست (ع) و علمای بزرگی درون عرصه‌های حوزوی و دانشگاهی درون این استان زندگی کرده‌اند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با یادآوری خاطراتی از حضورش درون مازندران تصریح کرد: این استان از بعد کمی و کیفی منحصر به فرد بوده و درون تمامي مقاطع قبل و بعد از انقلاب مردمان اين نقش آفرین بودند. مردم استان درون مهربانی و نوع دوستی درون برهه پیروزی انقلاب و دفاع مقدس مشهور هستند.

وی با بیان اینکه رزمندگان مازندران مبدع ایجاد گردان‌های عاشورا و الزهرا (س) بودند، اعلام کرد: این خطه درون تمامي حوزه‌ها حتی درون مقابله با بلایای طبیعی کارآمد بوده و روحیه عطوفت، نوع دوستی، شجاعت، رزمندگی و مجاهدت درون مردمان این خطه موج می‌زند.

قالیباف با اشاره به اینکه ارتباط و پیوند با مردم مازندران برای بنده همواره مایه افتخار بوده و با دل و جان برای دیدار با فرماندهان دوران دفاع مقدس شمال کشور با آنان دیدار کردم، تصریح کرد: روحیه فرهنگ زنده ماندن دفاع مقدس درون مدافعان حرم این استان نیز نمود عینی داشته و پیشکسوتان دفاع مقدس و بستگان سببی و نسبی دوران دفع مقدس نیز از این نسل به خیل شهدا رفتند.

وی با تسلیت شهادت سردار ییلاقی، اعلام کرد: او جانباز و از سرداران گرانقدر این خطه بوده و یادش همواره درون دل‌ها و خاطرات باقی می‌ماند.

قالیباف با اشاره به اینکه مازندران از معدود استان‌هایی بوده که از جهت کمی بیشترین اعزام را درون دوران دفاع مقدس درون مناطق غرب، جنوب و مناطق جنگلی داشته هست، افزود: این خطه عرصه شخصیت‌های بزرگ علمی و دانشگاهی بوده و هست.

وی تاکید کرد: فرهنگ و مدیریت جهادی، روحیه ایثارگری، عقلانیت، معنویت، عدالت خواهی، برادری و اخوت رزمندگان دفاع مقدس اگر امروز تداوم پیدا کند و فرصت بروز و ظهور درون عرصه‌های کاری و ماموریتی و مسئولیتی پیدا کنند و همگان وفادار به این خصلت‌ها و خصوصیات باشیم یقیناً مشکلی درون کشور باقی نمی‌ماند و بر مشکلات فائق آمده و چالش‌ها را برطرف می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مردم همواره درون دوران دفاع مقدس، عرصه تصمیم‌گیری و اداره کشور حضور داشته و ظرفیت‌های مردمی کارساز بسیاری از مشکلات کشور هست، افزود: زمانی که ظرفیت مردم را ندیده گرفتیم چالش برای ما درون کشور ایجاد شده هست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه از امام راحل آموخته بودیم که مردم و مستضعفین رکن رکین انقلاب و نظام بوده و هستند، افزود: دفاع مقدس بدون مردم پیش نمی‌رفت و حکومت بدون مردم امکان ادامه حیات ندارد و ما بر این باور هستیم که هر تصمیمی که منجر شود مردم از عرصه تصمیم‌گیری کشور حذف بشوند با اين مخالف هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز اگر ما درون اقتصاد به گل نشستیم و مردم درون چرخه زندگی این عرصه درون حال له شدن هستند به واسطه عدم حضور مردم درون اقتصاد هست، اعلام کرد: فساد سیستماتیک درون کشور که هر روز مشاهده می‌کنیم ریشه اصلی اين درون این هست که مردم درون اقتصاد حضور ندارند.

قالیباف با اشاره به اینکه متاسفانه به اذعان برخی مسئولان فعلی روحیه جهادی، ایثارگری را مختص به زمان جنگ دانسته، اعلام کرد: از آنان سئوال داریم که درون علوم پیچیده امروز علوم پیچیده‌تری از عرصه دفاع وجود دارد.

وی بیان کرد: مردم درون بحث اقتصاد، دسترس از ظرفیت‌های پولی و مالی درون بانک‌ها دو تا سه درصد حق دسترس دارند و به اذعان این مسئولان مردم درون این حوزه‌ها درک و فهم ندارند. رمز موفقیت درون این مقاطع این بوده که مردم درون مصدر تصمیم‌گیری و ایفای نقش درون دوران دفاع مقدس بوده و حضور دارند.

شهردار سابق تهران با اشاره به اینکه ورود رانت سبب حذف مردم و حذف تمامي ظرفیت‌های یک ملت و مردم شده هست، اعلام کرد: امروز ایران اسلامی یک قدرت منطقه‌ای شده که اين‌هایی که دل درون گرو غرب درون کشور دارند نمی‌خواهند این حرف را باور کنند.

وی با بیان اینکه قدرت منطقه‌ای درون سیاست خارجی کشور اثرگذار بوده و موجب عزت کشور شده هست، افزود: اگر امروز درون اوج قدرت درون ارتباطات بین‌المللی هستیم و حتی قدرت وتو کردن ایران را استکبار ندارد دلیل اين به واسطه داشتن روحیه مبارزه درون کشور هست.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با ظلم از نخستین عناصر یک انسان بوده و به عنوان یک مسلمان و محب اهل بیت باید با ظلم مبارزه کنیم، تصریح کرد: مردم محور و مرکز این مبارزه بوده و عزت نظام هست.

قالیباف با بیان اینکه بی‌شک این ملت توانسته هژمونی آمریکا را درون منطقه بر هم بزنند و او را به زانو درآورند، تاکید کرد: امروز باز فرهنگ مبارزه و دفاع سبب ایجاد موفقیت‌های بزرگ درون عرصه‌های مختلف درون کشور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فتنه گران با ایجاد فتنه ۸۸ خواستند ایران را به سمت سرنگونی سوق دهند، اعلام کرد: ۹ دی سبب دفاع از امنیت ملی و حریت نظام شده هست.

شهردار سابق تهران با بیان اینکه امروز خروج داعش از کشور‌های منطقه سبب شد تا ایران یک کشور امن درون سطح امنیت عمومی و بین المللی و سیاسی شود، تصریح کرد: معتقدیم مبارزه با آمریکا و استکبار از وظایف جدی و قطعی ما هست. فلسفه انقلاب اسلامی برای مبارزه با فقر و غنا، ظالمین و مستکبرین بوده و به این شدت هم انقلاب اسلامی برای خدمت به محرومان، تامین رفاه مردم ایجاد شده هست.

وی با اشاره به اینکه درون عرصه داخلی بر این باور هستیم شعار مرگ بر آمریکا درون داخل کشور به مفهوم کار، کار، کار و خدمت به مردم و گره باز کردن از مشکلات مردم هست و این کار صرفا با حضور مردم درون صحنه میسر خواهد شد، اعلام کرد: با این مردم پیمان بستیم و واقف هستیم که رزمندگان دفاع مقدس از بطن این مردم آمدند و رزمندگان بازنشستگی ندارند و با افتخار به جنگ رفته و شهید شدند.

وی با اشاره به اینکه عرصه امروز کشور برای برخی آقایان مسئول کشور، عرصه مال، قدرت و منال و پول بوده و به کسی تعارف نمی‌کنند، افزود: این افراد مسئول فعلی که برخی از اين‌ها حتی حضوری درون دفاع مقدس نداشته برای مسئولیت و پست تعارف نمی‌کنند.

وی بیان کرد: امروز ۴ درصدی‌ها درون کشور افرادی هستند که قانون را به راحتی درون کشور دور می‌زنند و زندگی مردم را له می‌کنند و فرصت را به مردم درون تصمیم‌گیری‌ها نمی‌دهند.

شهردار سابق تهران اعلام کرد: به صراحت می‌گویم اصولگرا و اصلاح‌طلب درون این بین تفاوتی ندارد. برخی از افراد قدرت طلب هستند و با نگاهی به زندگی سیاسی افراد می‌فهمیم افرادی که درون منتهی‌الیه قدرت بوده چپ و راست برایشان موضوعیت ندارد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب نکردیم تا قدرت درون اختیار افراد خاص بگذاریم، اعلام کرد: قدرت درون اختیار هر فردی باشد امانتی برای خدمت به مردم هست.

قالیباف با بیان اینکه رزمندگان دفاع مقدس از مظلوم‌ترین افراد جامعه بوده و دل پرخونی نسبت به مسئولان قدرت طلب دارند، اعلام کرد: صادقانه از بنده بپذیرید که هیچ راهی نداریم و با حفظ روحیه جهادی بحث‌ها را به کنار بگذاریم و مردانه به میدان بیاییم و امروز هم می‌توانیم مشکلی از مشکلات مردم را رفع کنیم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما