با اصول ست کردن انواع مد لباس زمستانی و ایده‌هایی از شیک ترین مد لباس زمستانی دخترانه شیک و خاص همراه ما باشید.

با رسیدن فصل سرما اکثر ما به سراغ چمدان لباس‌های تاشده پاییزی و زمستانی قدیمی خود رفته و یا به فروشگاه‌های مختلف مراجعه می‌کنیم تا با یک خرید خوب، خود را برای روزهای سرد پیش رو آماده کنیم. درون این میان آنچه اهمیت دارد اول متناسب بودن لباس با میزان سرمای محیطی هست که درون اين زندگی می‌کنیم و دوم  رعایت اصول مهم برای داشتن ظاهری شیک و مناسب یا به عبارتی درست ترکیب‌کردن لباس‌‌ها یا ست کردن لباس هست.

 

به عبارتی به صرف پوشیدن یک لباس گرم نباید هرچه جلوی دست‌مان آمد را پوشیده و درون محل کار و خیابان و … با سر و وضعی ناهماهنگ و نازیبا ظاهر شویم. اینکه بدانیم چه بلوزی را با چه شلوار یا دامنی هماهنگ کنیم و به دنبال اين، سراغ چه مد کیف و کفشی برویم بسیار مهم هست. 

 

این بار قصد داریم درباره اصول ست‌کردن انواع مد لباس زمستانی دخترانه و داشتن ظاهری شیک و مناسب شما را راهنمایی کرده و با ارائه نمونه‌هایی زیبا از شیک ترین مد لباس زمستانی محجبه مخصوص زمستان شما را برای داشتن فصلی زیبا همراهی کنیم.  

 

مد لباس زمستانی، تصوير لباس زمستانی دخترانه، لباس زمستانی زنانه

 

اصول کلی ست کردن مد لباس زمستانی

  1. همیشه به این نکته دقت کنید که رنگ‌های اولیه و ثانویه كه درون چرخه رنگ‌ها درون كنار هم قرار دارند، درون تركیب با یکدیگر هم‌خوانی دارند. برای مثال؛ رنگ آبی با بنفش و سبز هماهنگی دارد و زرد با قرمز و نارنجی. این رنگ‌ها می‌توانند با هم تركیب شوند اما از نظر بصری، نور یكدیگر را به‌شدت كاهش می‌دهند. ست كردن انواع مد لباس زمستانی با این رنگ‌ها خوب هست ولی چندان چشمگیر و خاص نیست. 
  2. به رنگ‌های اولیه و ثانویه‌ای كه درون چرخه رنگ مقابل یكدیگر قرار می‌گیرند، رنگ‌های مكمل گفته می‌شود. برای مثال رنگ بنفش که از تركیب رنگ قرمز و آبی به وجود آمده، با رنگ زرد که یک رنگ اصلی هست، درون تضاد هست. همچنین رنگ سبز که از تركیب رنگ زرد و آبی به وجود آمده با رنگ قرمز دارای كنتراست یا تضاد هست بنابراين مکمل خوبی محسوب می‌شود. این رنگ‌ها “كنتراست مكمل” نامیده می‌شوند چون همدیگر را كامل می‌كنند و وقتی درون كنار هم قرار می‌گیرند، تاثیرشان بیشتر از زمانی هست كه به تنهایی دسترس می‌شوند.
  3. توصیه می‌شود که اگر لباسی دارید كه از تركیب چند رنگ طراحی و دوخته شده، اين را با یكی از رنگ‌ها هماهنگ‌ کنید یعنی؛ برای کفش یا شال از رنگی كه بیشتر از تمامي درون لباس به كار رفته هست دسترس کنید. 
  4. پارچه‌هایی كه طرح‌های مختلف مثل راه‌راه، پلنگی، خال‌خالی و … دارند برای ست كردن و پوشیده شدن درون كنار هم توصیه نمی‌شوند. برای مثال تركیب یك بلوز راه‌راه با دامن خال‌خالی از نظر زیباشناسی جالب به نظر نمی‌رسد.

نکات ذکر شده، کلیات ست کردن لباس بود که درباره انواع لباس زنانه و مردانه و درون هر فصلی صدق می‌کند. درون ادامه اما خواهیم دید که چه رنگ هایی مناسب فصل زمستان هستند.

درون زمستان چه رنگی بپوشیم؟

درون هر فصلی، بنا به شرایط آب و هوایی اين فصل، بهتر هست از یک سری رنگ‌های خاص دسترس شود و یا بر تصوير اصلا از اين‌ها دسترس نشود. درون ادامه با نکات مهم درون رابطه با رنگ لباس‌های زمستانی با شما خواهیم بود. 

  • رنگ خاکستری و مشکی

درون اکثر نقاط جهان دیده می‌شود که افراد درون فصل زمستان بیشتر به رنگ‌هایی مانند خاکستری و مشکی روی می‌آورند. درون واقع این دو  رنگ، جزو خانواده  رنگ‌های تیره هستند و بیشتر افراد می‌توانند بدون محدودیت از این رنگ‌ها هم درون خیابان و هم درون محیط کار دسترس کنند.

 دسترس از رنگ‌های پاییزی نظیر زرد و نارنجی درون کنار رنگهای خنثی مانند خاکستری روشن و تیره جلوه خاصی خواهد داشت.

رنگ قرمز تند برای افرادی که دارای پوستی سفید هستند مناسب‌تر هست و زیبایی اين‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین رنگ قرمز متوسط که نه خیلی تند و نه خیلی تیره باشد نیز برای افرادی که دارای پوستی کمی تیره‌تر هستند مناسب هست. افرادی که دارای پوستی بسیار تیره‌ هستند نیز بهتر هست از رنگ قرمز جگری یا زرشکی دسترس کنند‌. 

شما می‌توانید یک پالتو قرمز را با شال و کفش مشکی ست کنید و یا یک شال قرمز و مشکی را درون کنار یک پالتوی رنگ خنثی بپوشید.

 

 

ترکیب لباس، ترکیب رنگ، ایده رنگ لباس، مد لباس زمستانی، مد لباس زمستاتی دخترانه

 

  • رنگ هلویی همراه با خاکستری

این ترکیب کمی غیر معمول و غیر منتظره هست اما رنگ هلویی با یک رنگ خنثی مانند خاکستری روشن بسیار جذاب بوده و به چشم می‌آید. می‌توانید یک شال یا پیراهن هلویی ملایم را با یک ژاکت یا پالتو خاکستری درون کنار هم دسترس کنید. ترکیب این دو رنگ ظاهری شیک ارائه می‌دهد که درون ادامه نمونه‌هایی از اين را خواهید دید.

 

حال با دسترس از توصیه‌ها و رنگ‌های پیشنهادی درون بالا و مشاهده نمونه‌های زیبا از انواع مد لباس زمستانی دخترانه که درون ادامه خواهد آمد برای خود یک ست لباس زمستانی شیک و زیبا ترتیب دهید.

 

 

 

 

 

گروه مد و پوشاک گلچین سانگ

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما