برند هالیستر(Hollister)، یک برند تولید پوشاک آمریکایی معروف هست. کمپانی هالیستر که متعلق به  شرکت ابرکرامبی و فیچ (A&F) می باشد درون سال ۲۰۰۰ یعنی ۱۸ سال پیش با هدف تولید پوشاک گروه سنی ۱۴ تا ۱۸ سال تاسیس شد. این برند جدید به منظور تولید پوشاکی با قیمت پایین تر و به صرفه تر از قیمت پوشاک برند مادر یعنی برند ابرکرامبی و فیچ تاسیس شده بود. درون واقع  A&F قصد داشت تا مشتریان خود را درون بین مردم طبقه متوسط افزایش دهد. کمپانی ابرکرامبی و فیچ بزرگترین مالک فروشگاه های زنجیره ای درون آمریکا هست. این کمپانی موفق تولید کننده سه برند زیر هست.

برند هالیستر؛ برند نوجوانان آمریکایی

کمپانی ابرکرامبی و فیچ یک تاریخچه ساختگی جالب برای این برند ایجاد کردند. این تاریخچه، سراسر زندگی پرهیجان موسس ساختگی این برند را درون بر می گیرد. ولي A&F بنابراين از مدتی به ساختگی بودن این تاریخچه اعتراف کرد و دلیل دسترس از این دروغ را جذب نوجوانان و جوانان برای دسترس از این برند با دسترس از این تاریخچه هیجان انگیز عنوان نمود. هر چند که مخاطبان این برند محبوب توجهی به ساختگی بودن این تاریخچه نداشتند و بیشتر هیجان زندگی جان هالیستر اين ها را جذب کرد. 

برند هالیستر که دفتر مرکز اين درون اوهایو واقع هست، بیشتر بر روی تولید لباس های مخصوص مناطق استوایی و آفتابی متمرکز هست. این برند محبوب درون سال ۲۰۰۹ دومین برند محبوب نوجوانان درون آمریکا شناخته شد. درون تصوير زیر تاریخ تاسیس این برند بر روی پوستر تبلیغاتی اين ۱۹۲۲ قید شده هست.

 

 

برند هالیستر؛ برند نوجوانان آمریکایی

 

 

درون سال ۲۰۰۹ دیوید کپس مشاوره حقوقی  A&F  داستان اصلی برند هالیستر را درون روزنامه لس آنجلس تایمز چاپ کرد. او اعلام کرد که نام هالیستر ارتباطی به شهر هالیستر درون کالیفرنیا ندارد و هالیستر نام ساختگی مایک جفری مدیر عامل A&F درون سال ۲۰۰۰ بوده هست. و به دلیل جذب جوانان و نوجوانان به محصولات این برند این داستان مهیج ساخته شده هست.

تاریخچه جذاب جفری برای هالیستر

جان هالیستر درون قرن نوزدهم درون ایالت مین آمریکا زندگی می کرد. او جوان پر شور و فعالی بود. جان عاشق شنا درون آب های سواحل زیبای ایالت مین بود. او زندگی درون شهرهای بزرگ آمریکا را کنار زد و یک قایق بادبانی خرید و به  اندونزی ( درون قرن نوزدهم اندونزی مستعمره هلند بوده هست) سفر کرد و درون اين جا یک مزرعه کائوچو خرید. او درون جوانی عاشق زنی به نام متا شد. او با متا ازدواج کرد و متا و جان بنابراين از ازدواج قایق بادبانی خریدند و دیدن زیبایی های اقیانوس آرام رفتند.

او و همسرش درون سال ۱۹۱۹ برای زندگی و سکونت به لس آنجلس رفتند. متا و جان صاحب فرزندی شدند و نام او را جان نهادند. اين ها درون ساحل لاگونا مغازه ای باز کردند و به فروش جواهرات، پارچه ها و اجناس وارداتی پرداختند. هنگامی که جان پسر به عنوان جانشین، اداره کسب و کار پدر را به دست گرفت، پوشاک و لوازم پیکنیک را نیز به اجناس مغازه ارثیه ای اضافه نمود (جان پسر خود یک موج سوار حرفه ای بود). کم کم کسب و کار جان به یک برند جهانی تبدیل شد. 

این بود تاریخچه هیجان انگیز و ساختگی مایک جفری برای این برند محبوب،هالیستر با وجود سابقه کوتاه ۱۸ ساله خود بسیار زود جای خود را درون دل مخاطبان باز کرد و زیر سایه مایک جفری به یکی از محبوب ترین برندهای پوشاک درون آمریکا و سپس درون جهان تبدیل شد. درون یک نظر سنجی مشخص شد که برند هالیستر از محبوبیت بیشتری نسبت به برند Abercrombie درون بین مشتریان برخوردار هست.

 

درون حال حاظر برند هالیستر ۵۷۸ نمایندگی درون سراسر جهان دارد. این برند علاوه بر آمریکا و کانادا، درون بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی نمایندگی دارد. 

 

 

برند هالیستر؛ برند نوجوانان آمریکایی

درون سال ۲۰۱۵ مایک جفری (Michael Jeffries) از مدیرعاملی A&F کنار گذاشته شد و آرتور مارتینز (Arthur Martinez) جایگزین او شد. از سال ۲۰۱۷ مدیریت ABERCROMBIE & FITCH بر عهده خانم فرن هورویتز (Fran Horowitz) هست.

 

 

آرتور مارتینز و خانم فرن هورویتز

 

برند هالیستر درون حوزه تبلیغات بسیار فعال هست، این برند از تبلغات درون فضای مجازی بسیار سود می برد و درون اپلیکیشن های اجتماعی مورد علاقه نوجوانان و جوانان آمریکایی مانند اینستاگرام و اسنپ چت بسیار فعال هست. 

 

 

برند هالیستر؛ برند نوجوانان آمریکایی

 

برند هالیستر از محبوب ترین برندهای پوشاک درون آمریکا و جهان هست.این برند که درون سال ۲۰۰۰ توسط کمپانی ABERCROMBIE & FITCH تاسیس شد، توانست درون زمان کوتاهی به یکی از موفق ترین برند پوشاک جهان تبدیل شود. هالیستر موفقیت های خود را مدیون مایک جفری هست.

منابع:

 

 

 گروه مد و پوشاک گلچین سانگ 

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما