صحبت‌ جنجالی نماینده مجلس درباره آبروریزی پرسپولیس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می‌گوید پول دادن یک هوادار متمول به پرسپولیس بی جهت نیست و پرونده بدهی هزار میلیاردی وی فردا درون صحن مجلس قرائت می‌شود.

محمد حسن نژاد درباره حضور افراد ثروتمند و پرونده دار درون فوتبال به رادیو تهران اعلام کرد: بنده مسئول تحقیق و تفحص از بانک سرمایه بودم. یکی از کسانی که اسپانسر دو باشگاه پرهوادار ایران هست، هزار میلیارد بدهی داشته هست.

 

بدهی هزار میلیاردی هوادار متول حامی پرسپولیس!

وی درباره اینکه این شخص مدام بدهی خود را به بانک سرمایه انکار و رد می کند، تاکید کرد: مگر دست خودش هست که رد کند؟ اینها حساب و کتاب بانک هست و دست ماست. خود این فرد نامه زده هست و اسنادش موجود هست.

 

نماینده مردم مرند و جلفا تاکید کرد: فردا گفته این بخش به صحن علنی مجلس می آید و آنرا به قوه قضائیه می فرستیم. با هیچکس هم شوخی نداریم. این آقا بدهکار هست و موفق هم شده هست ولی شاید این سئوال پیش بیاید که چرا باید مفتی به پرسپولیس پول بدهد.

حسن نژاد خاطرنشان کرد: چون افرادی مثل این آقا از طریق همین پرسپولیس مشهور می شوند. وقتی هم مشهور می شوند زندان بردنشان خطرناک می شود و هزینه دارد. درون واقع اگر من از این طریق به زندان بروم، به سکوهای استادیوم مثلا ۵۰ هزارنفری خط می دهم که علیه مسئولان فحاشی کنند.

وی درون ادامه درباره وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام کرد: ما دو باشگاه داریم که حتی درون هیات عالی واگذاری بودند. از چند سال پیش تکلیف  به خصوصی سازی این دو باشگاه کردیم که دولت این کار را نکرد. پشت این ماجرا افکار عمومی، محبوبیت و مسائل دیگری هست که کاری به اين نداریم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: بحث دیگر مربوط به دخل و خرج دو باشگاه هست. باشگاه های بزرگی درون دنیا داریم که تمامي آنها ورزشکار می خرند و می فروشند و هیچ کجا هم محروم نمی شوند ولی ما از فلان روستای آفریقا بازیکن می آوریم که بعد از دو روز گشت و گذار درون تهران می رود و شکایت می کند و پرسپولیس و استقلال هم محکوم می شوند.

حسن نژاد افزود: مدیران هم برای اینکه تماشاگران درون استادیوم دو بار فحش داده اند، مربی خارجی با مبلغ گزاف می آورند تا شوک بدهند که خودشان فحش نخورند. آیا اگر این پول شخصی بود اینطور ولخرجی می کردند؟ آیا این دو باشگاه با پشتوانه مردم یک وکیل ندارند که بازیکنی مثل مهدی طارمی می رود ترکیه و بر می گردد این آبروریزی برای فوتبال ایران ایجاد می شود؟

وی درون خصوص اینکه آیا مجلس از دو باشگاه بابت این مسائل پاسخ می خواهد یا خیر؟ اعلام کرد: ما یک قانون درون مجلس داریم و تحقیق و تفحص می کنیم. ما با وزیر کار داریم نه مدیر. وزیر باید از باشگاه توضیحات را بگیرد و به مجلس جواب بدهد. بعد از توضیحات وزیر، یا قانع می شویم یا قانع نمی شویم. درون نهایت از طریق مجلس ساختاری شکل می گیرد که مدیران هم پاسخ می دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از بدهی های زیاد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام کرد:  ۳۰۰ میلیارد بدهی از کجا به بار آمده هست؟ وقتی استقلال و پرسپولیس نتوانند خود را بچرخانند بقیه می خواهند چه کار کنند؟ مگر درون ایران فقط دو تیم داریم؟ بقیه ورزش ها، ورزش نیستند؟ خروجی این ۳۰۰ میلیارد تومان چه بوده هست؟ چند جام بین المللی آورده اند؟ باشگاه ها باید به اندازه کل پول، جریمه و محکومیت بدهند.

منبع: مهر

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما