این منبع آگاه روز یکشنبه درون اعلام کرد و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: ۳۰ سرنشین ایرانی و ۲ شهروند بنگلادشی درون این حادثه مفقود شده اند و مشخص نیست که چه اتفاقی برای آنها رخ داده هست.

 

آیا تمامي سرنشینان ایرانی نفتکش حادثه دیده جان باخته اند؟!

وی افزود: این نفتکش حادثه دیده حامل میعانات نفتی، متعلق به ایران و درون اجاره شرکت کره ای بوده هست.

وی ادامه داد: اکنون جلسه کمیته بحران شرکت ملی نفتکش با حضور مدیران این شرکت درون حال برگزاری هست و بنابراين از مشخص شدن نتایج بررسی درباره این حادثه اطلاع رسانی می شود.

دو فروند کشتی شنبه شب درون آب های ساحلی شرقی چین با یکدیگر برخورد کردند که نفتکش حادثه دیده متعلق به ایران و درون اجاره شرکت کره جنوبی بوده هست.

بر پايه آخرین گفته خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت ترابری چین، این نفتکش که «سانچی» معرفی شده، هنوز درون حال سوختن هست و نفت اين به دریا نشت می کند.

پایگاه خبری بلومبرگ نیز بر پايه اطلاعات گردآوری شده خود درون مورد کشتی ها اعلام کرد که نفتکش سانچی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران، درون تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) بندر عسلویه را به مقصد «دائسن» کره جنوبی ترک کرده هست.

چین ساعت یک بامداد امروز (یکشنبه) به وقت گرینویچ، چهار کشتی برای نجات و سه قایق برای تمیز کردن نفتی که به دریا نشت می کند اعزام کرده هست.هنوز از جزییات و علت وقوع این حادثه گزارشی منتشر نشده هست.

کسرا نوری مدیر روابط عمومی وزارت نفت نیز امروز اعلام کرده بود که این کشتی متعلق به ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران و محموله اين نیز میعانات متعلق به شرکت ملی نفت ایران بوده هست و ولي این کشتی و محموله اين هر دو تحت پوشش یک شرکت بیمه معتبر خارجی قرار داشته اند.

 

از شما همراهان بخش خبری «گلچین سانگ» دعوت می شود با درج دیدگاه خود درون خصوص نيوز فوق، به بحث و تبادل نظر بپردازید.

 

منبع: ایرنا

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما